– leczenie cellulitu

Cellulit najczęściej atakuje biodra, uda, pośladki i ramiona czyli miejsca gdzie gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej. Widoczne gołym okiem grudki i nierówności to powiększone adipocyty czyli komórki tłuszczowe. Kiedy się powiększają, uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne. Przez to pogarsza się krążenie krwi i przemiana materii w komórkach, słabiej przyswajają tlen i składniki odżywcze, a co za tym idzie źle wydalają produkty przemiany materii i toksyny. Te nieusunięte resztki i woda zaczynają zalegać w tkankach tworząc cellulit czyli tzw. skórkę pomarańczową.

Do powstania cellulitu przyczyniają się:
– zła dieta (za dużo tłuszczów zwierzęcych, za mało warzyw i owoców)
– brak ruchu (każdy wysiłek redukuje tłuszcz,poprawia krążenie krwi i limfy, zapobiega gromadzeniu się wody)
– palenie papierosów
– opalanie się (słońce i solarium)

Cellulit dotyczy 80-90% kobiet, zarówno młodych jak i starszych, szczupłych i puszystych .

Z cellulitem można walczyć, lecz żeby się go pozbyć najlepiej zacząć działać jak najszybciej. Podczas gdy w początkowej fazie wystarczy odpowiednia dieta, ćwiczenia i kosmetyki, tak w kolejnych fazach należy zastosować specjalistyczne zabiegi.

Mezoterapia w leczeniu cellulitu
Mezoterapia jest niezastąpiona w walce z cellulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów
tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu.

Mezoterapia stanowi uzupełnienie dotychczas znanych i stosowanych zabiegów. Zastrzyki z odpowiednio dobranymi substancjami o działaniu lipolitycznym i stymulującym mikrokrążenie zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych (uwalniają nadmiar tłuszczu) co prowadzi do ogólnego ujędrnienia skóry i usuniecia efektu skórki pomarańczowej. Mezoterapia pomaga modelować sylwetkę, poprawia jędrność brzucha i wysmukla ciało. Zwiększa skórne krążenie krwi i limfy. Częstość zabiegów mezoterapii lekarz dostosowuje do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Ceny zabiegów

Cena zależy od rodzaju użytego preparatu – od 150 PLN za 1 zabieg
Konieczne są min. 3 zabiegi.